PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 405
ocen
7,5 10 1 84405
6,9 17
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

nie nie nie kutfa nie

użytkownik usunięty

Myślałam że film który zyskał taki rozgłos jest naprawdę tego warty. Jak dla mnie za sztywno przedstawiona biogafia artyski, słowo w słowo kropka w kropkę, praktycznie zero jakielkolwiek innowacji reżyserskiej tylko wierne oddanie suchych faktów.
Pozatym straszna gra Salmy , wogóle mnie nie przekonała. Przedobrzyła ( jak to się mówi) widać że aż zabardzo chciała oddać ekspresjonizm osobowy Fridy i coś jej nie wyszło , przesto stała sie sztywna i nienaturalna.

ocenił(a) film na 10

ten film jest genialny. muzyka, hayek, przedstawiony świat diega i friduczy. cudo!

Za sztywno przedstawiona biografia? Oddanie suchych faktów? Jezu...chyba o innym filmie mówisz.

Nola_2

Poza tym 'Frida' była świetnie zrobiona technicznie.

1 komentarz negatywny na jakies 50 pozytywnych, co oznacza, ze film jest bardzo dobry. historia przedstawiona bardzo ciekawie, wciaga widza i w sumie zmusza tez do refleksji.
"straszna gra Salmy"? moim zdaniem ona IDEALNIE zinterpretowala postac Fridy, szczegolnie podoba mi sie jak jednym spojrzeniem moze nadac postaci tyle charakteru i tajemniczosci.
ale w mojej pamieci na pewno zostanie taniec Fridy i tej kobitki- cos wspanialego! ogladalam to chyba ze 3 razy:) ogolnie nie lubie scen tanca, jakos nie zawsze umiem dostrzec w nim glebie, ale TO bylo cos. dawno, w zadnym filmie nie widzialam tak zmyslowego...tak zatanczyc moga tylko dwie kobiety;)
film genialny

Witam
Kolejny juz raz zobaczyłem ten film i muszę się odnieść do Twojej wypowiedzi...
Zgadzam się w pełni z "terminator". Ty chyba naprawdę pisałeś ten tekst co najmniej po kilku głębszych, ale może jakiegoś ROYALA z rynku.

ocenił(a) film na 4

A ja się zgadzam. Salma, malarstwo, którego nie lubię . . . obejrzałam bez przekonania. Tyle.

akvarko

zauważyłem że na filmwebie panuje swego rodzaju rasizm , jeśli ktoś nie lubi filmu który podoba się więszości internautów od razu zostaje zmieszany z błotem :(

ocenił(a) film na 8

Film jest genialny, piękne zdjęcia, świetna gra aktorska (wyjątkowo urzekła mnie odtwórczyni roli Lupe Marin), idealnie dobrani aktorzy, wspaniała muzyka...

ja sie z tobą w zupełności nie zgadzam! Film to według mnie arcydzieło! Jeden z moich ulubionych filmów.Oglądałam go 4razy, i za kazdym razem czuje to samo uczucie w trakcie jego ogladania - wzruszenie. wzrusza mnie sposob, w jaki hayek zagrała tą rolę. całkowicie się jej oddała - to widac. wiec przestań pieprzyć, ze zagrała "suche fakty" . to co miała zagrać ?! Coś ,co naprawde nie stalo sie w życiu Fridy Kahlo ?! To by było przecież nie w porządku ! Więc zastanów się co piszesz ! Ja filmowi daję 9, a nawet 10 i dodaje do ulubionych..

co ty gadasz dziewcze. "ekspresjonizm osobowy Fridy?" :D brawa za elokwencję!
p.s. "przesto" pisze sie "przez to" ;)

ocenił(a) film na 8
chop_suey_2

nie przejmuj sie,chciała dziewczyna zabłysnąć,nie udało się...

ocenił(a) film na 8

Twoim nieprzemyślanym wypowiedziom, droga insane mówie "nie nie kutfa nie".

ocenił(a) film na 10

A niby dlaczego jest nie warty rozgłosu, który mu przypadł? Nie zgodziłabym się z tym... sztywno przedtsawiona biografia Fridy? No bez jaj :) Sztywny to jest film o 'Wojaczku' nudy, nudy i jedna wielka przymułka! Suche fakty... hmm... wkońcu miala to byc biografia a nie science fikcion... moim zdaniem czepiasz się na siłę, ale tak naprawdę nie masz sensowych argumentów, które faktycznie przemówią, na NIE dla filmu. A podobać ci się nie musi... puść se pokemony, tam to jest reżyserski freestajl ;p

Jesteś ograniczonym człowiekiem. Najpierw dobrze poznaj samą Kahlo i jej twórczość, a potem oceniaj film o niej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones