PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 405
ocen
7,5 10 1 84405
6,9 17
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

Film o ludziach pełnych pasji, która nie okazała się źródłem autodestrukcji, lecz pozwoliła wydobyć z nich wszystko to, co mieli najlepsze – talent malarski. Film o ludziach, którzy nie tylko nauczuli się żyć ze swoimi szaleństwami, ale nauczyli się odnajdywać w nich piękno, dzięki czemu, wbrew dysfunkcjom fizycznym, mogli czerpać z życia garściami.

Mój ulubiony fragment:
- Frida, why you and Diego have different houses?
– Because we are different people - answered Frida
–so the bridge is your love???........

ocenił(a) film na 9
jacekrek

Po co piszesz to po angielsku, skoro to nawet cytat nie jest? Jak w oryginale, to po hiszpańsku, a jak wolne tłumaczenie, to po prostu polski.

ocenił(a) film na 8
PannaKojot

w oryginale po hiszpańsku?chyba zart

ocenił(a) film na 9
jacekrek

Omg, sorry o: Po prostu moja wersja filmu była jakaś zdubingowana. Niemniej jednak, dopóki to nie jest wierny cytat, nie ma sensu wymyślać po angielsku.

użytkownik usunięty
PannaKojot

Nie ma sensu według kogo? bo według mnie ma sens, te słowa w oryginale zostały wypowiedziane po angielsku i to właśnie w tym języku są najbardziej autentyczne. Wymyślone by były gdyby przekręcono ich sens , znaczenie tudzież wstawiono inne słowa. Zresztą dla kogoś, kto jest oswojony z językiem nie stanowi to problemu,

użytkownik usunięty
jacekrek

Popieram :) Ten film to jedna wielka perełka tego typu fragmentów z przesłaniem jak żyć :)

ocenił(a) film na 7
jacekrek

Ale z filmu nie dowiedziałem się kiedy Frida stała się sławną malarką. Chyba że nią nie została. Zrozumiałem, że była znana ze swojego stylu życia, osobowości, z powodu męża, a nie z własnego talentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones